קטגוריות
ראיונות

ראיון עם ראם קלנדרב: להגדיר תוצאות ולא רק משימות

בסדרה של ראיונות קצרים אני שואלת אנשים מתחומים שונים איזה טיפים לניהול זמן עובדים בשבילם.

הפעם הבמה היא של ראם קלנדרב, שלימד את עצמו ניהול זמן מתוך צורך אישי ומשתף עצה מצוינת על השגת תוצאות.

כמה מלים על עצמך

"ראם קלנדרב. מהנדס תוכנה בחברת הייטק בלב תל-אביב. בעל השכלה פורמלית בפסיכולוגיה ומדעי המחשב, והסמכות נוספות בעולם הטיפול וההתפתחות האישית.

לראשונה נחשפתי לעולם הפרודוקטיביות וניהול זמן אפקטיבי במהלך לימודי התואר הראשון, כשהייתי צריך לשלב בין עבודה כעצמאי, הכנסה נוספת כמלצר, הלימודים התובעניים וחיי פנאי עשירים שעליהם סירבתי לוותר.

בכנות, בלי להתמקצע בנישה של פרודוקטיביות ואפקטיביות פשוט לא הייתי שורד :)"

טיפ ניהול זמן שעובד בשבילך

 "אני נורא אוהב להגדיר בתחילת היום שלי, לפני שפתחתי את האימייל, הפייסבוק, המסנג׳ר וכל מדיה אחרת שבה יוצרים איתי קשר את התוצאות הרצויות להיום. לא מטרות, לא פעולות, לא משימות. תוצאות.

התבוננות בתוצאה נותנת לי מרחב פעולה וגמישות מחשבתית שמאפשרת לי לחתור לתוצאה בדרכים שונות ומגוונות יותר מאשר רשימה סגורה של פעולות או משימות, ולפעמים אני נורא מופתע מהדרך שבה אני מגשים את התוצאה.

כמו כן, זה שהצבתי את תוצאותיי לפני שנכנסתי לתגובתיות לאחרים עוזר לי במהלך היום לשמור פוקוס על הדברים שחשובים לי במקום הראשון, ורק במקום השני והמכובד להתייחס לפניותיהם של אחרים אליי."

מה היית רוצה ללמוד או לשפר בתחום הזה?

"יש לי נטייה להיות תגובתי. אם מישהו ביקש משהו, פנה אליי, שאל אותי או אפילו התקשר, קשה לי להגיד לו: ׳ראיתי, שמעתי, קבלתי, אתעסק בזה בהמשך׳ או אפילו לא לענות לסמס או שיחה נכנסת כשאני בעיצומו של משהו אחר.

מהסיבה הזאת הפלאפון רוב היום על שקט הרחק בתיק והפייסבוק סגור."

למי עוד כדאי לדעת על העמוד הזה? אפשר לשתף בוואטסאפ, מייל, פייסבוק וכו':

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *