דחיינות וטיימרים

אחד הטריקים החביבים עליי להתמודדות עם דחיינות – שימו טיימר!

אז מצאת את עצמך בפייסבוק, אין לך מושג מתי נכנסת לשם אבל הדרך החוצה נראית רחוקה, ומה שבטוח זה שהזמן מתבזבז במסגרת התקף דחיינות מלווה ברגשות אשם, כי יש משהו אחר שהרבה יותר חשוב לך לעשות עכשיו, אבל הדחיינות גוברת. מה עושים?

במקרים כאלה, במקום להרגיש חוסר אונים מול כוחות הדחיינות, שימו טיימר. טיימרים הם כלי עזר פשוט עד כדי גיחוך, אבל מאוד יעיל. לדעתי, זה אחד הכלים הכי יעילים שיש לעבודה פרודוקטיבית.

תנו לעצמכם רשות לדחות את מה שאתם באמת צריכים לעשות – תרשו לעצמכם להישאר בפייסבוק, ובמקום להתאמץ להפסיק – תנו לטיימר להגיד לכם מתי להפסיק. כוונו אותו לקצת יותר זמן ממנה שאתם חושבים שבא לכם להישאר בפייסבוק, קחו כמה דקות אקסטרה.

אחד הדברים שטיימר עושה זה להעביר את ההחלטה על מה שקשור למתי מתחילים ומתי מפסיקים לגורם חיצוני, שהוא לא אנושי, הוא מכני, ולכן גם תמיד מדויק וגם אי אפשר ממש לכעוס עליו.

וכשנגמר הזמן והטיימר מצפצף, תראו איך באורח פלא הדחיינות מאבדת מהכוח שלה והרבה פחות מפתה…

טיפ: אם תכתבו timer בגוגל תקבלו טיימר בדפדפן, לא צריך להוריד שום דבר במיוחד.

להרשמה לסדנה איך להתמודד עם דחיינותצרו קשר

שתפו

3 Replies to “דחיינות וטיימרים”

  1. רעיון נחמד אבל הוא לא תמיד עוזר לי:) יש לי גרסה אחרת לרעיון – להקציב לך כמות של גלילות. כשאני עובדת על משהו וצריכה הפסקה קצרה אבל לא רוצה להישאב, אני אומרת לעצמי שאגש לפייסבוק ואקרא תוכן של רק 5-10 גלילות פיד. זה מוריד את תחושת המתח שאולי קרה משהו מעניין ומרענן קצת את הראש…

    1. זה בעיקרון אותו רעיון, להגביל את עצמך בזמן או במספר גלילות 🙂 העיקר שתעשי מה שעובד לך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *